Přes překážky do pohádky

Letošní školní rok ve školce je ve znamení pohybu – paní učitelky vytvořily projekt s názvem „Pohyb, ten nás baví, pohyb, to je zdraví“.

Ve čtvrtek 21. 9. jsme si užili první velké celoškolkové pohybové akce „Přes překážky do pohádky“.

Cože to bylo?

Paní učitelky a paní asistentky připravily na zahradě MŠ sedm pohádkových stanovišť.

A co dál?

Celou hodinu jsme sportovali a děti z celé MŠ se vystřídaly postupně na všech stanovištích: v pohádce Boudo, budko jsme prolézaly strachovým pytlem (honil nás totiž medvěd); v pohádce O Červené Karkulce jsme zdolávali překážky na průlezce spolu s Karkulkou, v pohádce Dlouhý, Široký a Bystrozraký jsme chodili přes velké překážky – nejhůř se dařilo Širokému; v příběhu O kohoutkovi a slepičce jsme běhaly a sbíraly zrníčka, když jsme došly k Otesánkovi, skákaly jsme s bramborami a krmili toho nenasytu; s Koblížkem jsme se kutálely – kotouly vpřed nám šly bezva, válení sudů byla legrace a na cvik „kolébka“ si troufly hlavně starší děti; konečně v pohádce O zlaté rybce jsme chodily po zvýšené ploše a dávaly jo pozor, abychom nespadly do „moře“ – tam totiž kromě zlaté rybky bydlí i žraloci!

Zkrátka a dobře – cvičili jsme všichni (malí, velcí, děti, dospěláci) jako diví, mrštní jsme byli jako opičky, běhali jsme s větrem o závod a obratní jsme byli jako… no jako děti, které pohyb baví J.