1. Třída

Moje krásné Darkovičky II. + zmrzlinový výlet

Anotace „Moje krásné Darkovičky II.“

Tématem Darkoviček jsme se zabývali po dva týdny. Hlavní událostí týdne se stal „zmrzlinový výlet do Hlučína“, kde nešlo jen o zmrzlinu ;).

Dalšími neběžnými akcemi pak bylo třídní focení a návštěva místní kaple Panny Marie Nanebevzaté.

Anotace „Zmrzlinový výlet“

Úterní výlet do Hlučína můžeme směle nazvat „hurá akcí“. V pondělí večer se zdálo být jisté, že další den dopoledne bude ještě hezky, a tak se paní učitelky domluvily, že na slíbený výlet vezmou svá sluníčka hned v úterý.

Paní učitelka Jana, Ludmila a paní asistentka Petra sbalily po ránu vše potřebné a vyrazili jsme na linkový autobus.

Po příjezdu do Hlučína jsme našli zázemí na zahradě Domu dětí a nejdříve ze všeho se nasvačili. Nevěřili byste (i paní učitelky koukaly), jak se zaprášilo po chlebech s máslem!

Posilněni svačinou jsme zavítali do hlučínské knihovny. Ta je veliká! A těch knížek! Paní knihovnice nám o knížkách a půjčování knih moc pěkně povyprávěla.

Pak jsme se šli podívat do kostela svatého Jana Křtitele. Chovali jsme se vzorně, prohlédli jsme si varhany, oltáře, výzdobu, obrazy, sochy… Byl to velkolepý zážitek.

Po prohlídce kostela jsme zamířili na náměstí. Paní učitelky splnily, co slíbily. Obsadili jsme všechny stolečky kavárny a vybírali si tu „svou“ zmrzlinu z desíti druhů! Jak jinak – tento zážitek byl vskutku gurmánský.

Vrátili jsme se do Domu dětí, kde jsme si mohli zaběhat, taky se dát do pořádku po těch zmrzlinách a ještě nás paní Edita pustila do učeben a sálu. Mohli jsme si hrát se skládačkami v chodbách a dozvěděli jsme se leccos o kroužcích, kde chodí jak malé děti, tak školáci a dokonce i dospělí.

Do školky jsme zase dojeli autobusem právě k obědu.

Paní učitelky nám slíbily, že takových výletů do konce školního roku bude víc.

Už se těšíme na ten další….

• 31.05.2024
    Ve čtvrtek 2. května 2024 se v mateřské škole konal zápis předškolních dětí do MŠ Hlučín-Darkovičky pro školní rok 2024/2025.
  • 07.05.2024
    MŠ srdečně zve všechny maminky, babičky a ostatní členy rodiny na besídku ke "Dni matek", která se koná v úterý 7. května 2024 od 16.30 hodin v KD-Darkovičky.
  • 02.05.2024

Zápis předškolních dětí do mateřské školy v Hlučíně–Darkovičkách se uskuteční ve čtvrtek 2. května 2024 v době od 10:00 – 16:00 hod.

• 26.01.2024

Vážení rodiče, milé děti, srdečně Vás zveme na "Dětský maškarní ples", který se uskuteční v pátek 26. ledna 2024 od 16:30 hodin v KD-Darkovičky.

• 27.12.2023
    Mateřská škola Hlučín-Darkovičky bude v době vánočních prázdnin uzavřena od 27. 12. 2023 do 2. 1. 2024. Provoz MŠ začíná ve středu 3. 1. 2024.
  • 04.12.2023
    Z důvodu zvýšení cen potravin a nákladů na energie dochází s platností od 1. prosince 2023 k úpravě cen stravného. U mateřských, základních i středních škol se stravné navyšuje celkem o 1,- Kč za oběd. U mateřských škol se navíc navyšuje stravné o 2,- Kč za ranní přesnídávku a 2,- Kč za odpolední svačinku.