1. Třída

Hurá, karneval!

Celý týden jsme prožívali karnevalově! Jednak jsme se ve školce převlékali do masek – některé děti dokonce měly jinou masku pro každý den! – ale ať už v převlecích, či bez nich, jsme karnevalově řádili! Vlastoručně jsme si vyzdobili třídu, „pekli“ jsme plastelínové dobroty na maškarní ples, tančili jsme, plesali, stavěli sály a hrady a úplně nejvíc jsme si hráli na různé pohádkové i jiné bytosti. A to tak, že jsme je napodobovali – jak mluví, jak se chovají, jak se pohybují a taky jsme je vyjadřovali hrou na hudební nástroje. K někomu se hodí velký buben a k někomu třeba zvonky. Ty nás zaujaly úplně nejvíc, protože k nám do třídy přibyly od Ježíška a bezvadně se na ně hraje, moc krásně zní. Umíme už dokonce sestavit celý orchestr a hrát najednou! Paní učitelka je dirigent. Jsme prostě umné děti J.