1. Třída

Cesta za chlebem

„Cestou za chlebem“ nás provází taky paní učitelka Silva. Během týdne si pro nás připravila kupu činností, které předcházejí vlastnímu pečení chleba.

Takže jsme kromě počítání, hledání rozdílů mezi dvěma podobnými obrázky, stříhání, zpívání, pohybových aktivit, tříděním a přiřazování počtu, barev, obrázků atd. se plně ponořili do tématu, co všechno příroda a lidé musí zařídit, abychom mohli baštit voňavý, čerstvý chleba a jiné dobroty z mouky.

Vyrazili jsme za humna a pozorovali, jak roste obilí. Přivoněli jsme k rostlinám, nasáli vůni sena. Manipulovali jsme s obilím a hodně si povídali, četli a popisovali obrázky i videa s tematikou péče o půdu, setí, polních prací, sklizně a péče o zrno.

Zeptejte se nás na to – víme toho hodně! A ještě se do konce školního roku leccos dozvíme a ten chleba si i upečeme!

• 30.04.2020

Evidenční list musí být potvrzen o řádném očkování dítěte dětským lékařem.

• 12.04.2020
    Inspirativní témata

V sekci MŠ - pro rodiče - jsou vloženy zajímavé a inspirativní odkazy a inspirativní témata. Prosím věnujte jim svou pozornost.

• 09.03.2020

Vážení a milí, velcí a malí, mámy a tátové, kamarádi! Změna konání akce - literární odpoledne je dočasně ODLOŽENA.

• 08.03.2020
    ZMĚNA - původní termín 20. 3. 2020 projektu - Výroba jogurtu je dočasně ODLOŽENA.
  • 26.02.2020
    Ve středu 26. února 2020 v naši MŠ proběhne projekt - Malý badatel aneb prima pokusy.
  • 19.02.2020
    Ve středu 19. února 2020 v dopoledních hodinách k nám přijede divadlo Beruška se zimní pohádkou Kdopak se to v lese probudil.